Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

XVI Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wielki wybuch 1914–1918

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia intrygujących i często niedostępnych zabytków Małopolski. W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą wybuchu I wojny światowej motywem przewodnim XVI edycji Dni Dziedzictwa, zatytułowanej Wielki wybuch 1914–1918, jest historia tego okresu.
   

Zimowa Szkoła Wolontariatu

„Na tropach serca...” to motto przewodnie tegorocznej Zimowej Szkoły Wolontariatu. Wzięło w niej udział 210 wolontariuszy ze Szkolnych Klubów Wolontariatu (działających przy Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach) wraz ze swoimi koordynatorami.
   

Szlachetna Paczka i "Serce - Sercu" w Gminie Gorlice

Gmina Gorlice właczyła się w akcję Szlachetna Paczka oraz w przedświąteczną akcją charytatywną "Serce-Sercu".

"Droga do lepszego zarządzania”

Gmina Gorlice zakończyła realizację partnerskiego projektu ze środków Unii Europejskiej  „Droga do lepszego zarządzania”.
   

Anioły w Kobylance

Już po raz trzeci do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Kobylance przybędą anioły.
   

95. Rocznica w Ropicy Polskiej

12 listopada 2013 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Gminy Gorlice w Ropicy Polskiej odbyły się gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. (TV)

   

Święto Niepodległości w Zagórzanach

Dnia 14 listopada 2013 r.  w Zagórzanach obchody Święta Niepodległości miały formę plenerowej uroczystości patriotycznej o szerokim zasięgu środowiskowym. Program pt. Raduje się serce…Raduje się dusza! opracowany przez mgr Anetę Motykę oraz mgr Małgorzatę Stępień miał za zadnie podkreślać wyjątkowe znaczenie 95. rocznicy oraz zaangażować szerokie kręgi lokalnej społeczności.

Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień” w Szymbarku

W dniu 22 października 2013 r. Zespół Szkół w Szymbarku wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Oświaty i Kultury w Szymbarku zorganizował IX Gminne Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień”.
   

Otwarcie Budynku Wiejskiego w Ropicy Polskiej

Wyjątkowo uroczystą oprawę miało otwarcie i oddanie do użytku, nowego obiektu Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, jakie odbyło się 19 października 2013 r. w Ropicy Polskiej.

   

VII BIEG O PUCHAR SZYMBARSKIEGO KASZTELU

Niedzielne deszczowe przedpołudnie nie wróżyło dobrze siódmej edycji Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu organizowanego przez Zespół Szkół i UKS Gryf w Szymbarku. Tuż przed rozpoczęciem imprezy słońce zaświeciło w twarze ponad 200 biegaczy z różnych kategorii wiekowych oraz licznych kibiców, którzy zgromadzili się w pobliżu szymbarskiej szkoły oraz pięknego renesansowego dworu obronnego.

« [1] ... [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne