Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI - zwycięzca z Klęczan

Duży sukces odniosła Mariola Wąs - uczennica klasy I Gimnazjum w Zespole Szkół w Klęczanach, która została laureatką etapu wojewódzkiego tematycznego konkursu historycznego: „Stulecie czynu legionowego – drogi do niepodległości 1863 – 1918. Bohaterowie, wydarzenia, miejsca”.
   

Dzień ze Świętym Patronem w Zespole Szkół w Stróżówce

Społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II uczciła akt kanonizacji Patrona szkoły Świętego Jana Pawła II. Wszystkie działania w tym dniu koncentrowały się wokół życia, działalności i twórczości literackiej Świętego Polaka naszych czasów.
   

Spotkanie Szkół im. M. Konopnickiej w Kwiatonowicach

W Szkole Podstawowej w Kwiatonowicach odbyło się spotkanie Szkół im. Marii Konopnickiej. Tematem przewodnim stał się utwór Patronki Marii Konopnickiej pt. „Na jagody”.
   

Dzień Patrona Szkoły w Szymbarku

W szkole w Szymbarku odbył się Dzień Patrona, pod hasłem „Małe pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II”. Dwa lata po tym jak nasz Patron objął opieką placówki wchodzące w skład Zespołu Szkół w Szymbarku, młodzież ruszyła jego śladami na górskie trasy.
   

Uczniowie z Ropicy Polskiej w niemieckiej telewizji ZDF

Uczniowie z Ropicy Polskiej - Zuzanna Krok, Emilia Cetnarowska, Jan Kruk wzięli udział w telewizyjnym teleturnieju dla dzieci „1,2 oder 3” w niemieckim programie ZDF.
   

Komiks i Koło teatralne z Bystrej nagrodzone

Koło teatralne w Bystrej "Scena 154" zostało wyróżnione na IV Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Dzieci i Młodzieży -Kocioł Teatralny- w Andrychowie, a komiks pt. „Miłość, karabin i łzy. 126 dni” otrzymał I nagrodę w konkursie „Skarby Małopolski”.

Stypendia naukowe dla gimnazjalistów

Wójt Gminy Gorlice  wręczył 30 gimnazjalistom Zespołów Szkół gminy Gorlice stypendia naukowe im. Braci Potoczków.
   

Festiwal Nauki w Szymbarku

1 kwietnia 2014 r. w szymbarskim Kasztelu odbył się III Festiwal Nauki czyli podsumowanie uczniowskich projektów edukacyjnych, przygotowanych przez uczniów klas drugich Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Szymbarku.
   

Konkurs Ekologiczny w Dominikowicach

W dniu 04.04.2014 r. w Zespole Szkół w Dominikowicach odbył się etap gminny Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
   

„Odkrywanie Nowych Talentów” w Zagórzanach

Jak co roku, pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół w Zagórzanach odbywał się pod hasłem „Odkrywania Nowych Talentów”. Tym razem pożegnaliśmy zimę na sportowo.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne