Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

Z Kolędą w Ropicy Polskiej

W Zespole Szkół w Ropicy Polskiej, w dniach od 15 do 19 grudnia 2014 r. miał miejsce świąteczny Tydzień z Tradycją. W ramach tego tygodnia na terenie naszej szkoły odbywały się liczne imprezy i ciekaw zajęcia dotyczące świąt Bożego Narodzenia.

Tydzień Zdrowego Stylu Życia w Ropicy Polskiej

W dniach od 17.11 do 21.11.2014 r. w Zespole Szkół, w Ropicy Polskiej miał miejsce Tydzień Zdrowego Stylu Życia. Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę na temat potrzeby zdrowego odżywiania oraz korzyści płynących z częstego jedzenia warzyw i owoców, a także uprawiania sportu.
   

Gimnazja ze Stróżówki i Bystrej na podium w konkursie „Małopolska Szkoła z Pasją”

„Szkoła z pasją” to projekt edukacyjny, którego od 3 lat organizatorem jest Samorząd Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest wyłowienie wśród tysięcy małopolskich szkół tych, które robią coś szczególnego, co wyróżnia je spośród masy innych jednostek. Gmina Gorlice ma dwie szkoły, które zostały docenione przez Kapitułę Konkursową. W kategorii gimnazjum I miejsce i tytuł „Małopolska Szkoła z Pasją” przypadło uczniom ze Stróżówki, natomiast III miejsce zajęła młodzież z gimnazjum w Bystrej.
   

Przedszkole w Zagórzanach w Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Samorządowe Przedszkole w Zagórzanach uzyskało Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
   

„Zamurowani. Eingemauert”

Taką nazwę nosi projekt realizowany w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej. Rok 2014 stoi pod znakiem ważnych dla Europy rocznic. Jedną z nich jest właśnie dwudziestopięciolecie upadku Muru Berlińskiego.
   

Dzień Edukacji Narodowej i Jubileusz Szkoły w Zagórzanach

Dnia 15 października 2014 roku w Zagórzanach odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z jubileuszem 50-lecia szkoły, nadaniem imienia Komisji Edukacji Narodowej oraz poświęceniem sztandaru.
   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

Zespół Szkół w Stróżówce gościł w okresie wakacji uczniów z Gminy Gorlice na półkolonii organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Małopolską Izbę Rolniczą oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
   

„100-lecie I wojny światowej” projekt edukacyjny w Ropicy Polskiej

Zespół Szkół w Ropicy Polskiej zakończył realizację projektu edukacyjnego „Uchwycone w kadrze historii” współfinansowanego przez Małopolski Instytut Kultury w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecia I wojny światowej”.
   

Projekt Comenius w ZS w Dominikowicach

Dobiega końca realizacja projektu pt. „Healthy life for a healthy world” („Zdrowe życie dla zdrowego świata”), w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” -Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne