Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

Gmina Gorlice laureatem konkursu „Na wyzwania-rozwiązania” - druga część nagrody

Pod koniec marca 2015 r. gościliśmy w Gminie Gorlice ekipę filmową z Warszawy, która nakręciła film ukazujący - z perspektywy czasu - efekty jakie uzyskaliśmy w szkołach poprzez realizację w latach 2010-2013 projektu innowacyjnego testującego pn.: „Model pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy oraz współczesnych technik informatycznych”.
   

„HISTORIA ŁEMKÓW POZNANA I OPISANA”

30 września 2015 r. odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej. Film pt. „Historia Łemków poznana i opisana” powstał w ramach projektu przy współpracy z ogólnopolskim Programem Grantowym „Patriotyzm Jutra” realizowanym przez  Muzeum Polski w Warszawie.
   

NIEMIECKI DO POZNANIA

Uczniowie grupy projektowej z klasy I gimnazjum z Ropicy Polskiej wzięli udział w wyjątkowym Pikniku Edukacyjnym w Poznaniu, podczas którego odebrali z rąk Konsula Republiki Federalnej Niemiec dyplom oraz nagrodę w kwocie 1500 zł za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Niemiecki ma klasę. Deutsch hat Klasse.”
   

I Gminna Gala Edukacji (tv)

18 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Stróżówce miała miejsce I Gminna Gala Edukacji. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie szkół Gminy Gorlice, dyrektorzy placówek, rodzice, opiekunowie dydaktyczni, władze gminy.
   

OLIMPIADA POMYSŁÓW Z KLASĄ

W dniu 3 czerwca 2015 r. dziesięcioro uczniów z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej wyruszyło do Warszawy, aby tam wziąć udział w Olimpiadzie Pomysłów z Klasą. Zajęcia zorganizowane przez naszą młodzież cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród uczestników. Była możliwość spotkania i porozmawiania ze znanymi sportowcami Robertem Korzeniowskim, Moniką Hojnisz czy Piotrem Masłowskim.
   

XV OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Już od 15 lat, co roku w czerwcu zagórzańskie przedszkolaki goszczą reprezentacje wszystkich przedszkoli Gminy Gorlice na olimpiadzie sportowej pod hasłem „Sport i zabawa to fajna sprawa”.
   

X EKUMENICZNA OLIMPIAD SPORTOWA

Dnia 16 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej po raz dziesiąty odbyła się Ekumeniczna Olimpiada Sportowa – Turniej Tenisa Stołowego. W zmaganiach wzięło udział 46 zawodników z województwa małopolskiego oraz podkarpackiego.
   

Gmina Gorlice laureatem konkursu „Na wyzwania - rozwiązania”

Gmina Gorlice otrzymała nagrodę w konkursie „Na wyzwania – rozwiązania” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w kategorii Racjonalizacja wydatków na oświatę za opracowanie projektu „Model pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy oraz współczesnych technik informatycznych”.
   

Olimpijczyk Paweł Zygmunt w Ropicy Polskiej i Szymbarku

W dniu 30 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej i Szymbarku odbyły się spotkania z wielokrotnym mistrzem Polski, olimpijczykiem panem Pawłem Zygmuntem  - łyżwiarzem szybkim.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne