Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

Wystawa „MISTRZ I UCZEŃ”

Już od kilku dni w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sącz oglądać można wystawę pod tytułem „MISTRZ I UCZEŃ”. Autorami wystawianych prac są uczniowie klas gimnazjalnych; ZBIGNIEW SZPAKOWSKI KL. II GIM., ŁUKASZ TRYBUS KL. II GIM., KLAUDIUSZ FILUŚ KL. I A GIM. oraz nauczyciel Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej pan Arkadiusz Kapłon.
   

Pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej w konkursie „Szkoła otwarta- szkoła aktywna”

Ogłoszony przez  Kuratorium Oświaty w Krakowie konkurs „Szkoła otwarta- szkoła aktywna” miał za zadanie zaprezentować dorobek  małopolskich szkół i przedszkoli na polu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz promowanie idei tej współpracy wśród tych szkół, które jeszcze jej nie podjęły. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajął Zespół Szkół w Ropicy Polskiej.

ZIMOWA OLIMPIADA POMYSŁÓW Z KLASĄ

W dniu 17 grudnia 2015 r. ośmioro uczniów z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej pod okiem opiekunów Wioletty Podsadowskiej, Agnieszki Skowronek oraz Dariusza Piekarza wyruszyło do Bytomia, aby tam wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu. Od października, już po raz kolejny, zaangażowaliśmy się w program Wf z klasą.
   

Wyróżnienie „Małopolska Szkoła z Pasją” dla Dominikowic

Wśród laureatów i wyróżnionych podczas uroczystej gali Konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją” znalazł się Zespół Szkół w Dominikowicach.

"Książki naszych marzeń"

Gmina Gorlice otrzymała od Wojewody Małopolskiego dotację celową z przeznaczeniem na realizację zadania publicznego polegającego na zakupie książek do bibliotek w ramach Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe ... "Książki naszych marzeń".

   

Dzień Edukacji Narodowej w Bystrej (tv)

14 października 2015 r. w  Zespole Szkół w Bystrej odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z jubileuszem 145- lecia Szkoły Podstawowej w Bystrej, uroczystością nadania Gimnazjum imienia Juliusza Słowackiego, a także poświęcenia sztandaru Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bystrej.

Gmina Gorlice laureatem konkursu „Na wyzwania-rozwiązania” - druga część nagrody

Pod koniec marca 2015 r. gościliśmy w Gminie Gorlice ekipę filmową z Warszawy, która nakręciła film ukazujący - z perspektywy czasu - efekty jakie uzyskaliśmy w szkołach poprzez realizację w latach 2010-2013 projektu innowacyjnego testującego pn.: „Model pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy oraz współczesnych technik informatycznych”.
   

„HISTORIA ŁEMKÓW POZNANA I OPISANA”

30 września 2015 r. odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej. Film pt. „Historia Łemków poznana i opisana” powstał w ramach projektu przy współpracy z ogólnopolskim Programem Grantowym „Patriotyzm Jutra” realizowanym przez  Muzeum Polski w Warszawie.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne