Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżówce

Zarządzenie Wójta Gminy w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżówce
   

Informacja dotycząca tworzenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżówce oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klęczanach

Informujemy, iż w 2021 roku Rada Gminy Gorlice zamierza utworzyć Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce poprzez połączenie Szkoły Podstawowej i Samorządowego Przedszkola w Stróżówce oraz utworzyć Zespół Szkolno-Przedszkolny w Klęczanach.

„Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”

Związek Gmin Ziemi Gorlickiej w partnerstwie z Gminami realizuje Projekt pn. „Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne na terenie Gmin Ziemi Gorlickiej”.
Głównym celem projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz zwiększenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
   

„Odkrywam Małopolskę” – wycieczki do Nowego Wiśnicza

180 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Gorlice wzięło udział w wycieczkach do Nowego Wiśnicza w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”.
   

Zakończenie Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”

Rok szkolny 2019/2020 był ostatnim rokiem kontynuowania we wszystkich Szkołach Podstawowych w Gminie Gorlice wieloletniego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II” (MKZ II).
   

78 nowych laptopów dla dzieci ze szkół Gminy Gorlice

Uczniowie z Gminy Gorlice korzystają z 78 komputerów zakupionych po to, by pomóc im w odbywaniu zdalnych lekcji. Na zakup sprzętu Gmina otrzymała dotacje w kwocie 185.000 zł.
   

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

„Jeżdżę z głową”

Uczniowie z ośmiu Szkół Podstawowych Gminy Gorlice biorą udział w projekcie „Jeżdżę z głową”.


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] ... [14] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne